Niepubliczne przedszkole Baby English Wilanów – mały bohater w akcji: Kiedy przedszkolaki uczą się ratować świat!

access_time21.02.2024

Każde dziecko marzy o tym, by być superbohaterem – a co jeśli powiem Wam, że nasze przedszkolaki już nimi są? Nie potrzebują peleryn, ani tajnych mocy. Ich supermoc to wiedza, którą noszą w małych główkach: numer alarmowy, który może uratować życie. Dziś w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia, na których każdy maluch miał szansę nauczyć się, jak i kiedy wezwać pomoc. Z roześmianymi buźkami i błyskiem zaciekawienia w oczach, dzieci przyswajały najważniejsze kombinacje cyferek, które mogą czynić wielką różnicę.

Numer alarmowy to nasz super sprzęt

W świecie dorosłych numer alarmowy to rzecz oczywista – ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak wielką moc kryje w sobie dla przedszkolaka? To jak magiczny klucz do świata dorosłych, który daje małym ludziom wielką moc. W naszym przedszkolu, dzieciaki uczą się, że ten numer to nie tylko ciąg cyfr, ale wehikuł, który w mgnieniu oka może przywołać pomoc. Uśmiechamy się pod nosem, obserwując, jak nasze przedszkolaki z pełnym skupieniem i powagą recytują te magiczne numery.

Zabawa w ratowników – ćwiczymy na serio

„Stańcie w kole! Teraz udajemy, że Jasio zjadł za dużo słodyczy i potrzebuje pomocy!” – tak zaczęła się dzisiejsza lekcja pierwszej pomocy. Dzieci, z zapartym tchem
i śmiechem, brały udział w scenkach, które imitowały prawdziwe wydarzenia. Pod czujnym okiem prawdziwego ratownika, każdy przedszkolak miał okazję sprawdzić się w roli małego bohatera. Dzięki temu dzieci uczą się, jak zachować spokój i co robić, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Bądź na bieżąco z życiem naszego przedszkola: https://www.babyenglish.edu.pl/

Dzielne przedszkolaki w akcji

A teraz proszę, scena z życia wzięta: mała Ania telefonuje do mamusi, mówiąc: „Mamo, dzisiaj nauczyłam się ratować ludzi!”. Duma w głosie maluchów, kiedy opowiadają o swoich „ratowniczych misjach”, jest bezcenna. Anegdoty z zajęć są równie urocze, co pouczające – dzieci, które wczoraj bawiły się lalkami
i samochodzikami, dzisiaj uczą się, jak podać koledze poduszkę, gdy ten skręci nogę, czy jak ułożyć kogoś w pozycji bezpiecznej.

Nasze przedszkole – gdzie każdy może być bohaterem

Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauczanie idzie ręka w rękę z zabawą, a każda nowa umiejętność to kolejny krok do bezpieczeństwa. To nie tylko kolorowe ściany
i zabawki – to przestrzeń, gdzie budujemy fundamenty odpowiedzialności i odwagi, aby nasze dzieci mogły kształtować lepszy świat.

Sending
Ocena artykułu
5 (9 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!