Jak dbać o zdrową skórę twarzy?

access_time11.12.2022

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważną częścią naszej codziennej rutyny. Ważne jest, aby dbać o skórę i upewnić się, że pozostaje zdrowa. Istnieje wiele różnych rodzajów skóry, a niektóre wymagają szczególnej uwagi. W przypadku cery tłustej ważne jest stosowanie produktów, które nie powodują wydzielania sebum ani wyprysków. W przypadku suchej skóry ważne jest codzienne stosowanie kremów nawilżających. A w przypadku starzejącej się skóry najlepiej stosować produkty przeciwstarzeniowe, które zawierają retinol lub peptydy. Dobrze jest również od czasu do czasu robić maseczki, które pomogą w wypryskach, zmarszczkach i drobnych liniach na twarzy.

5 najważniejszych czynników, które sprawiają, że Twoja skóra jest zdrowa

Aby mieć zdrową skórę, musimy o nią dbać. Jeśli masz tłustą skórę, powinieneś unikać stosowania środków nawilżających z dużą zawartością oleju. Jeśli masz suchą skórę, powinieneś użyć kremu nawilżającego, który ma wyższy poziom wody. Polecane produkty do każdego rodzaju cery możesz znaleźć na stronie: http://liderzybranz.pl/category/uroda-i-kosmetyki/.

Pięć najważniejszych czynników, które sprawiają, że Twoja skóra jest zdrowa, to: nawilżenie, równowaga pH, ochrona przed zanieczyszczeniami, ochrona przed słońcem i złuszczanie.

1) Nawilżenie: Skóra potrzebuje nawilżenia, aby była zdrowa. Kiedy skóra jest odwodniona, może stać się sucha i wyglądać na łuszczącą się. Aby nawilżyć skórę, należy pić dużo wody. Powinieneś także używać produktów, takich jak peelingi miodowe i cukrowe, które zawierają naturalne cukry, aby pomóc usunąć tłustość na powierzchni skóry i nadać jej zdrowy blask.

2) Równowaga pH: Twój poziom pH jest tym, co określa, czy naturalna kwasowość twojego organizmu jest zasadowa lub kwaśny. Ważne jest, aby poziom pH utrzymywał się w fizjologicznym zakresie 7,35-7,45, dlatego zaleca się picie wody alkalicznej, gdy organizm potrzebuje równowagi kwasowo-zasadowej.

3) Składniki odżywcze: Picie dużej ilości wody pomaga zmniejszyć apetyt na jedzenie i może pomóc ci pozostać nawodnionym, dzięki czemu możesz łatwiej osiągnąć swoje cele odchudzania poprzez zmniejszenie głodu!

4) Codzienne cele: Prowadź dzienny dziennik jedzenia i ćwiczeń, w którym wymieniasz swoje dzienne i tygodniowe kamienie milowe!

5) Ustal swoje cele realistycznie: Mogą one wydawać się realistyczne, ale nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz ich osiągnąć.

Właściwy sposób na oczyszczenie twarzy

Twarz jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę ludzie, dlatego ważne jest, aby była czysta i zdrowa. Jednak wiele osób nie jest pewnych, jak często powinno oczyszczać twarz.

Odpowiedź zależy od rodzaju skóry i produktów, których używasz. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę i używasz dużo kremu nawilżającego lub podkładu, może być konieczne częstsze oczyszczanie, aby usunąć wszystkie pozostałości ze skóry. Z drugiej strony, jeśli masz suchą skórę i nie używasz codziennie makijażu ani kremu z filtrem przeciwsłonecznym, wystarczy rzadsze oczyszczanie, aby skóra była zdrowa.

Ogólnie rzecz biorąc, dorośli powinni myć twarz co najmniej dwa razy dziennie delikatnym środkiem czyszczącym, który nie usuwa naturalnych olejków ze skóry. Obejmuje to stosowanie delikatnego środka czyszczącego rano i przed snem. Intensywniejsze oczyszczanie należy zastosować w przypadku skóry tłustej, podrażnionej lub problematycznej.

Sending
Ocena artykułu
5 (17 głosy)
Autor
mgr inż. Anna Lewkowicz
Dietetyk