Nici liftingujące – niechirurgiczne odmładzanie twarzy

access_time20.04.2023

Zabiegi poprawiające wygląd skóry twarzy bez interwencji chirurgicznej cieszą się coraz większą popularnością. Jedną ze skutecznych metod poprawiających napięcie i owal twarzy są nici liftingujące. Na czym polega zabieg z wykorzystaniem nici liftingujacych? Poznaj zalety innowacyjnego i nieinwazyjnego sposobu na optymalne napięcie i wygładzenie skóry twarzy.

Na czym polega zabieg z użyciem nici liftingujących?

Nici liftingujące to skuteczna i bardzo popularna metoda poprawy napięcia i owalu twarzy. Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących pozwalają uzyskać spektakularne i długotrwałe efekty poprawy wyglądu skóry twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pojedynczych nici za pomocą specjalnych igieł, a następnie wyciągnięciu igieł i pozostawieniu nici, których zadaniem jest podtrzymywanie skóry. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji oraz specjalnego przygotowania, a efekty utrzymują się od 1,5 roku do nawet 6 lat. Trwałość rezultatów uzależniona jest od rodzaju nici liftingujących. W specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest kilka rodzajów nici liftingujących jak: tradycyjne z mikrowypustkami, posiadające specjalne haczyki podtrzymujące oraz innowacyjne nici hialuronowe, charakteryzujące się wysokim bezpieczeństwem zabiegowym i możliwością uzyskania naturalnych i trwałych rezultatów.  Rodzaj nici liftingujących dobiera lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji wstępnej po określeniu indywidualnych potrzeb skóry i oczekiwanych efektów zabiegowych. 

Nici liftingujące – wskazania i przeciwwskazania

Nici liftingujące np. w Novoderm w Łodzi są sprawdzoną, bezpieczną i skuteczną metodą poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy, bez interwencji chirurgicznej. Zabieg polecany jest pacjentom po ukończeniu 30 roku życia, którym zależy na ujędrnieniu i uelastycznieniu skóry. Innowacyjna metoda cieszy się popularnością wśród osób po 45 roku życia, poszukujących skutecznych sposobów na poprawę napięcia i owalu twarzy oraz wygładzenie skóry. Nici liftingujące należą do bezpiecznych zabiegów, ale wymagają konsultacji lekarskiej i wykluczenia przeciwwskazań, do których należą:

  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby serca i nadciśnienie,
  • skłonność do występowania zrostów i zbliznowaceń,
  • wystąpienie stanów zapalnych w obszarze zabiegowym.

Szczegółowy wywiad lekarski, wybór nici lifinfujacych do potrzeb skóry oraz wykluczenie przeciwwskazań pozwala ograniczyć do minimum ryzyko powikłań i skutków ubocznych i uzyskać satysfakcjonujące rezultaty zabiegu.

Zalety zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących

Nici liftingujące są metodą o sprawdzonej skuteczności, ze względu na fakt wykorzystywania metody w zabiegach chirurgicznych na całym świecie. Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem nici liftingujących stosowane są od lat 90 tych ubiegłego wieku, co potwierdza ich bezpieczeństwo i możliwość uzyskania pożądanych efektów. Innowacyjna metoda poprawy wyglądu skóry twarzy nie wymaga specjalnych przygotowań i umożliwia powrót do codziennych aktywności bez okresu rekonwalescencji. Nici liftingujące wykonane są z naturalnych składników, bezpiecznych dla skóry co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i działań niepożądanych. Atutem nici liftingujących jest pobudzenie produkcji kolagenu i tym samym naturalna poprawa kondycji skóry bez konieczności interwencji chirurgicznej.  Efekty utrzymują się nawet do kilku lat, po upływie których możliwe jest powtórzenie zabiegu, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. 

Nici liftingujące pozwalają uzyskać spektakularne rezultaty ujędrnienia i poprawy wyglądu skóry twarz bez skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania np. w Novoderm w Łodzi, i ciesz się znacznie lepiej napiętą i gładszą skórą twarzy.  

Sending
Ocena artykułu
5 (13 głosy)
Autor
mgr inż. Anna Lewkowicz
Dietetyk