Jak przygotować się do zabiegów medycyny estetycznej?

access_time31.10.2023

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań, dzięki którym możemy zredukować niedoskonałości, wymodelować ciało, w zauważalny sposób poprawić stan i wygląd skóry. Zabiegi stają się regularnym rytuałem zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Ważne jednak, by do terapii medycyny estetycznej podejść w świadomy sposób. Wiedzieć, jak przygotować się do danego zabiegu, na czym polega, znać przeciwwskazania.

Topowe zabiegi w klinice medycyny estetycznej ‒ jak się przygotować?

Emtone – spalanie tkanki tłuszczowej

Emtone to nowoczesny, bezinwazyjny, zabieg, dający spektakularne efekty w modelowaniu ciała i poprawie jakości i kondycji skóry ciała. Sekret terapii polega na połączeniu dwóch niezwykle skutecznych technologii: monopolarnej fali radiowej i ukierunkowanej fali akustycznej.

Dzięki działaniu fali radiowej komórki tłuszczowe ulegają apoptozie, czyli naturalnej śmierci, są metabolizowane i usuwane z organizmu. Następuje poprawa krążenia oraz przyspieszenie procesu uwalniania toksyn z organizmu. Fala akustyczna rozbija zwłóknienia, co prowadzi do uszkodzenia błony komórek tłuszczowych oraz przyspieszenia procesów uwalniania oraz metabolizowania tłuszczu.

Zabieg będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu i ujędrnianiu ciała. Emtone na brzuch zalecany jest w przypadku wiotkiej skóry na brzuchu, na przykład po ciąży.

emtone-zabegi-warszawa (1).png

Emtone ‒ jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Jeśli przeprowadzany jest na obszarach dotkniętych cellulitem, przez 2-3 dni przed zabiegiem należy spożyć około 2-3 litrów wody.

Emsculpt – modelowanie mięśni

Emsculpt to zabieg #1 w Stanach Zjednoczonych w modelowaniu ciała. Coraz częściej Emsculpt jest zalecany przez lekarzy, jako zabieg wzmacniający tkankę mięśniową, np po operacji, czy po porodzie, aby zlikwidować rozstęp mięśnia prostego.

Emsculpt to dwa w jednym ‒ redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie mięśni. Na czym polega zabieg? Zastosowana jest tutaj zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności (HIFEM), która wywołuje supramaksymalne skurcze. Skóra, pod wpływem supermaksymalnych skurczów, przebudowuje swoją strukturę, zwiększa się gęstość i objętość mięśni, wytwarzane są nowe włókna mięśniowe, mięśnie są napięte, wyrzeźbione.

Emsculpt przeprowadzony na brzuchu lub pośladkach równa się 20 tysiącom przysiadów lub brzuszków. Z tym, że Ty wygodnie leżysz, a całą pracę wykonuje maszyna. To ona pracuje nad sześciopakiem, brazylijskimi pośladkami, ujędrnieniem skóry. Tobie pozostaje cieszyć się z efektów.

Emsculpt ‒ jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Terapie możemy porównać do bardzo intensywnego treningu ‒ w przypadku osłabionych mięśni możliwe są delikatne zakwasy. Warto też zapoznać się z informacjami na temat zabiegu.

Endermologia – nowoczesny masaż od LPG Alliance

Endermologia to przyjemny, nieinwazyjny, a przede wszystkim skuteczny zabieg modelujący ciało. Podczas terapii wykorzystywana jest innowacyjna głowica wyposażona w klapkę i rolkę. Działanie klapki możemy porównać do pracy kciuków masażysty. Tkanka tłuszczowa jest oddzielana od włókien mięśniowych i przesuwana w kierunku rolki. Klapka, przesuwając tkankę w kierunku rolki, wywołuje jej stymulację w obszarze naskórka, skóry właściwej oraz adipocytów.

Seria zabiegów endermologii to:

 • wygładzenie cellulitu włóknistego, wodnego, lipidowego
 • zmniejszenie obwodu talii nawet o 5 cm
 • redukcja zlokalizowanej miejscowo tkanki tłuszczowej
 • stymulacja naturalnych, zachodzących w skórze procesów, a co za tym idzie, pobudzenie produkcji kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego.

Endermologia ‒ jak się przygotować?

Zabieg endermologii nie wymaga przygotowań. Jest to przyjemna terapia, która, oprócz znakomitych efektów, pozwala na chwilę relaksu.

medestetyczna51.png

Radiofrekwencja mikroigłowa – topowy zabieg odmładzający

Radiofrekwencja mikroigłowa to technologia znana w medycynie estetycznej już od lat, ale obecnie wraz z zapotrzebowaniem na naturalne nieinwazyjne sposoby odmładzania popularność tego zabiegu bardzo wzrosła i jest na topie zabiegów regeneracyjnych i odmładzających w sposób naturalny.
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który pozwoli Ci zachować piękny, młody wygląd na dłużej. Podczas terapii wykorzystywane są dwie technologie: mikronakłuwania i radiofrekwencji RF. Mikronakłuwanie pobudza skórę i wywołuje stymulację procesów odnowy, jednocześnie fala radiowa wywołuje efekt termoliftingu.

Zabieg stymuluje naturalne procesy przebudowy skóry. Właśnie dlatego pełne rezultaty widoczne są po około 2-3 miesiącach. Natychmiast można zauważyć poprawę napięcia skóry.

Pełne rezultaty zabiegu to:

 • redukcja zmarszczek i blizn
 • zmniejszenie porów
 • wygładzenie skóry
 • poprawa struktury skóry
 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry
 • redukcja chomików, opadającego podbródka.

Jak się przygotować się do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Nie są konieczne specjalne przygotowania. Ważne jednak, by dzień po zabiegu radiofrekwencji unikać sauny i basenu. Zaleca się również stosowanie kremów z filtrem UV.

Depilacja laserowa Primelase Excellence

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach kosmetologicznych. Popularność depilacji laserowej bardzo wzrosła w ostatnich latach, bo ze względu na postęp technologii zabiegi są bezpieczne i niebolesne.
Depilacja laserowa to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych obszarów ciała. Emitowana przez laser energia cieplna jest absorbowana przez barwnik włosa. Mieszek ulega termicznej destrukcji, co uniemożliwia odrastanie włosków. Uzyskujemy trwałe efekty, możemy cieszyć się gładką skórą przez kilka lat.

Zabieg daje doskonałe efekty bez względu na karnację oraz rodzaj owłosienia, trwale usuwa zarówno grube, czarne włoski, jak i jasne, delikatne. Obszar zabiegowy stanowić mogą: pachy, uda, łydki, bikini, plecy, brzuch, ramiona.

depilacja-laserowa-warszawa (2).jpg

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

W przypadku depilacji laserowej musimy pamiętać o kilku istotnych zaleceniach:

 • na dwa tygodnie przed zabiegiem konieczna jest rezygnacja z opalania ‒ zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium,
 • na 10 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji skóry woskiem, pęsetą, depilatorem,
 • na dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie leków światłouczulających,
 • na kilka dni przed zabiegiem nie stosuje się peelingów i innych kosmetyków, które mogą naruszyć zewnętrzną warstwę naskórka,
 • dzień przed lub tego samego dnia należy dokładnie ogolić miejsca
 • zabiegowe jednorazową maszynką do golenia, ważne, by zrobić to delikatnie tak, by nie podrażnić skóry i nie naruszyć naskórka.

Biostymulatory tkankowe – naturalne odmłodzenie

Stymulatory tkankowe to nowoczesne preparaty, które umżliwiają odmłodzenie skóry, zapewniają jej nawilżenie i regenerację. Są to naturalne, bezpieczne substancje, które za pomocą igły bądź kaniuli, podawane są punktowo w głąb skóry. Wśród popularnych biostymulatorów wymienić możemy Nucleofill, który zawiera polinukleotydy (białka budulcowe skóry) oraz Profhilo na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego.

Jak przygotować się do zabiegu z biostymulatorami tkankowymi?

W przypadku zabiegu Nucleofill zaleca się picie większej ilości wody (zawarte w składzie biostymulatora polinukleotydy mają zdolność do wiązania wody). Należy też odstawić leki rozrzedzające krew.

Hydrafacial – oczyszczanie twarzy

Hydrafacial to fenomenalny zabieg oczyszczający. Podczas terapii usuwane są martwy naskórek, zanieczyszczenia, zaskórniki, następuje seboregulacja, a pory są zwężone. Jak przygotować się do terapii? Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie wymaga przygotowań.

medestetyczna31.png

Zabiegi medycyny estetycznej ‒ o czym pamiętać?

Przed każdym z zabiegów konieczna jest konsultacja ze specjalistą, zwykle z kosmetologiem. Kosmetolog omawia przebieg zabiegu i przeprowadza wywiad medyczny. Podczas spotkania wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wśród najczęstszych przeciwwskazań znajdują się: ciąża, karmienie piersią, rozrusznik serca, choroby nowotworowe. Przy zabiegach z zastosowaniem technologii takich jak laseroterapia czy radiofrekwencja mikroigłowa przeciwskazaniem będzie też świeża opalenizna.

Zabiegi medycyny estetycznej w Absolu

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, holistyczne podejście do zdrowia i urody, troska o komfort pacjenta ‒ mowa o klinice medycyny estetycznej Absolu. Absolu to miejsce, w którym przeprowadzane są nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę, przeciwstarzeniowe, oczyszczające twarz, odmładzające. Przed każdym z zabiegów odbywa się konsultacja ze specjalistą, który szczegółowo omawia terapię, udziela zaleceń dotyczących przygotowania do zabiegu i postępowania po terapii.

Zabiegi medycyny estetycznej dają wiele możliwości. Dzięki nim możemy zminimalizować ewentualne niedoskonałości, poprawić kondycję skóry, odmłodzić cerę, wymodelować ciało. Ważne jednak, by zabiegi przeprowadzane były przez kompetentne osoby i zostały poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami.

Sending
Ocena artykułu
5 (13 głosy)
Autor
mgr inż. Anna Lewkowicz
Dietetyk