Wybieramy najlepsze buty medyczne

access_time10.04.2021
Wybieramy najlepsze buty medyczne

Praca w sektorze medycznym wymaga odpowiedniego przygotowania. Każda osoba zatrudniona w placówce medycznej, niezależnie od swojego stanowiska, zobowiązana jest do przestrzegania rygorystycznych norm określających nie tylko procedury postępowania, ale również zasady ubierania. Jednym z najważniejszych elementów medycznego uniformu są buty. W jaki sposób obuwie wpływa na bezpieczeństwo i higienę pracy w placówce medycznej? Czym powinny charakteryzować się medyczne buty na salę operacyjną? Jakie modele warto mieć w swojej kolekcji: buty medyczne kolorowe czy klasyczne, białe pantofle? Sprawdź nasze rady!

Czym grozi noszenie źle dobranych butów?

Nie mamy wątpliwości, że każdy lekarz, pielęgniarka, osoba odpowiedzialna za czystość na oddziale czy fizjoterapeuta zgodzi się ze stwierdzeniem, że spędzenie całego dyżuru w niewygodnych butach to prawdziwa katorga nie tylko dla stóp, ale dla całego ciała. Praca w placówce medycznej jest zazwyczaj intensywna i niewiele ma wspólnego z siedzeniem za biurkiem. Efektem wielogodzinnego kursowania między łóżkami pacjentów, sprzątania sal, stania na nogach przy stole operacyjnym czy wykonywania masażów w pozycji stojącej mogą być odciski i otarcia uniemożliwiające swobodne poruszanie się, ból kręgosłupa, zmęczenie czy uczucie drętwienia. Ponadto, chodzenie w butach z gładką podeszwą może zakończyć się bolesnym upadkiem. Aby uniknąć niepożądanych sytuacji, wystarczy zaopatrzyć się w buty z atestem BHP. W profesjonalnych sklepach medycznych znajdziemy szeroki wybór butów medycznych kolorowych i białych spełniających wysokie oczekiwania medyków.

Buty z atestem BHP – wybierz jakość i bezpieczeństwo

Jak mieć pewność, że zakupione obuwie nadaje się do użytkowania w szczególnie wymagającym środowisku – w klinice, na sali operacyjnej czy gabinecie stomatologicznym? Osobom pracującym w szeroko rozumianej branży medycznej zaleca się kupowanie atestowanego obuwia zapewniającego najwyższy komfort i higienę.

Buty z atestem BHP spełniają ściśle określone normy bezpieczeństwa CE: EN ISO 20347. Parametrem określającym antypoślizgowość jest z kolei atest Standard SRC (SRA + SRB). Tego typu obuwie wyposażone jest w oddychającą wkładkę niezawierającą szkodliwych substancji. Przednia część butów zakrywa palce, chroniąc je przed ewentualnym urazem.

Wygoda to podstawa

Buty na salę operacyjną, używane w przychodniach i gabinetach powinny przede wszystkim zapewniać noszącej je osobie maksymalny komfort przez wiele godzin. Ważnym elementem wpływającym na wygodę podczas pracy w pozycji stojącej jest odpowiednio wyprofilowana, gruba podeszwa amortyzująca wstrząsy powstające podczas chodzenia po twardej (przeważnie wyłożonej płytkami) powierzchni. Część stopy znajdująca się między palcami a piętą powinna mieć dobre podparcie. Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas kompletowania uniformu, jest wentylacja butów zapobiegająca nadmiernemu poceniu stóp. Ponadto, tworzywo, z którego wykonane są buty, powinno być łatwe do utrzymania w czystości, dlatego dużą popularnością cieszą się modele ze skóry syntetycznej oraz gumy.

Modne i wygodne buty medyczne: kolorowe czy białe?

W sklepach oferujących artykuły medyczne znajdziemy klasyczne, uniwersalne modele w białym kolorze oraz buty medyczne kolorowe, które z pewnością przypadną do gustu osobie lubiącej się wyróżniać i prezentować ciekawie nie tylko w czasie prywatnym, ale również w pracy. Ilość dostępnych wariantów zaskakuje! Wśród licznych propozycji znajdziemy klapki z regulowanym zapięciem na pięcie, baleriny z grubą podeszwą, wkładane pantofle, sznurowane buty w sportowym fasonie.

Obuwie medyczne: buty na salę operacyjną i nie tylko

Wysokiej jakości, antypoślizgowe obuwie spełniające rygorystyczne standardy projektowane jest z myślą o pracownikach szeroko rozumianej branży medycznej. Pod hasłem „obuwie medyczne” kryją się zarówno buty na salę operacyjną, jak i modele idealne dla personelu salonów urody i SPA, masażystów, farmaceutów, a nawet osób pracujących w lokalach gastronomicznych, hotelach i pensjonatach.

Sending
Ocena artykułu
5 (12 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!