Makijaż permanentny: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

access_time02.05.2022
Makijaż permanentny: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wykonanie makijażu permanentnego, m.in. perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia oraz oszczędność czasu. Zanim jednak zdecydujesz się na jego wykonanie, dowiedz się wszystkiego na jego temat, również na temat ewentualnego usuwania makijażu permanentnego.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, znany również jako tatuaż kosmetyczny lub mikropigmentacja, wykonuje się za pomocą specjalnego „pisaka” zakończonego cienką igłą. W powierzchniową warstwę skóry wstrzykuje się pigment, aby uzyskać efekt trwałego makijażu. Istnieją różne techniki makijażu permanentnego, m.in. microblading (rysowanie cienkich kresek, przypominających włoski), cieniowanie, ombre, wypełnianie.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest profesjonalnie po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem. Główne czynniki ryzyka związane z makijażem permanentnym to możliwa reakcja alergiczna i infekcja. Przed zabiegiem specjalista musi dowiedzieć się, co Cię uczula, żeby użyty tusz nie wywołał u Ciebie reakcji alergicznej. Raczej musisz zapomnieć o makijażu permanentnym jeśli masz tendencje do tworzenia się bliznowców lub nieprawidłowego bliznowacenia.

Ponieważ makijaż permanentny polega na przerwaniu ciągłości naskórka, a igła ma kontakt z krwią, musisz upewnić się, że zabieg wykonywany jest higienicznie – przy pomocy jednorazowych narzędzi. Natomiast po opuszczeniu gabinetu przestrzegaj wszystkich zaleceń kosmetologa, aby proces gojenia przebiegał prawidłowo i nie wdała się infekcja.

Gdzie wybrać się na makijaż permanentny?

Istnieje wiele miejsc, w których można wykonać makijaż permanentny. Najlepiej wybrać renomowany salon lub klinikę, gdzie zabieg przeprowadzany jest przed dyplomowaną i doświadczoną linergistkę. Warto kierować się opiniami innych pacjentów. Linergistka to osoba wykwalifikowana i przygotowana do wykonywania zabiegów makijażu permanentnego. Może to być kosmetolog, lekarz, dentysta, dermatolog, który przeszedł odpowiednie szkolenie z makijażu permanentnego i ma doświadczenie w jego wykonywaniu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny uznawany jest za metodę półtrwałą, ponieważ w przeciwieństwie do tatuażu, nie utrzymuje się na skórze na zawsze, a jedynie przez kilka lat. Nie oznacza to, że łatwo go usunąć. Dlatego decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być dobrze przemyślana. Proces całkowitego usunięcia makijażu permanentnego może trwać kilka miesięcy, dlatego najlepiej jest mieć 100% pewność, że jest to coś, co jest nam potrzebne do szczęścia.

Usuwanie makijażu permanentnego

Źle wykonany makijaż permanentny lub po prostu taki, który już wyblakł pod wpływem czasu i wygląda nieestetycznie, kwalifikują się do laserowego usuwania makijażu. Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, najlepszym laserem do usuwania makijażu permanentnego i tatuażu jest laser pikosekundowy, np. Discovery Pico. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania pigmentu ze skóry. Zabieg jest szybki i mało bolesny, ale niestety wymaga zwykle wielu powtórzeń, aby przynieść satysfakcjonujące efekty.

Laser Discovery Pico wykorzystuje technologię pikosekundową, dzięki której można usunąć makijaż permanentny szybciej i bardziej komfortowo niż przy użyciu innych technik. Wynika to z wyjątkowej częstotliwości impulsów pikosekundowych. Rozbijanie atramentu odbywa się z prędkością mierzoną w jednej bilionowej części sekundy. Laser pikosekundowy rozbija pigment dosłownie na „pył”, dzięki czemu układ limfatyczny nie ma żadnego problemu w jego wchłonięciu i usunięciu z organizmu.

W razie innych pytań na temat zabiegów laserowych zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Sending
Ocena artykułu
5 (20 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!