Osłabione i wypadające włosy a suplementacja

access_time08.10.2021
Osłabione i wypadające włosy a suplementacja

Jeśli zaobserwowałaś, że od pewnego czasu liczba włosów wypadających się powiększyła, nie powinnaś lekceważyć tego problemu, ale niezwłocznie zacząć działać. Co zatem warto zrobić w pierwszej kolejności, żeby powstrzymać nadmierne wypadanie? Czy realizację tego celu może wesprzeć odpowiednio dobrana suplementacja?

Częste przyczyny wypadania włosów

Osłabienie i wzmożone wypadanie włosów bywają łączone ze zmianami pór roku. Ale jeśli taki stan utrzymuje się dłużej i wywołuje niepokój, trzeba potraktować go jako sygnał, który wysyła organizm i niezwłocznie poszukać przyczyn problemu. Do częstych należą:

  • niewłaściwa dieta i niedobory witamin,
  • niehigieniczny tryb życia,
  • problemy hormonalne,
  • nadmierny stres,
  • choroby skóry głowy,
  • niewłaściwa pielęgnacja włosów i skalpu.

W przypadku ostatniej pozycji z listy możesz zacząć działać sama i postarać się odtworzyć swoją pielęgnacyjną rutynę z ostatnich kilku tygodni. Zastanów się, z jakich kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy korzystałaś i jak je aplikowałaś. Spróbuj przypomnieć sobie, czy wśród nich znajdowały się preparaty, po których zastosowaniu odczuwałaś pieczenie lub dyskomfort. Jeśli przypominasz sobie podobne objawy i jesteś w stanie połączyć je z danym produktem pielęgnacyjnym, zrób sobie od niego przerwę i wróć do sprawdzonych rozwiązań. A jeśli mimo odstawienia kosmetyku problem nadal się utrzymuje, szukaj przyczyny dalej.

Wykonaj badania profilaktyczne, a po otrzymaniu wyników umów się na wizytę do specjalisty – lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub dermatologa. Dzięki jego fachowej pomocy uda Ci się dowiedzieć, co jest główną przyczyną problemu i co można zrobić, aby go ograniczyć. Jeśli otrzymasz od niego wskazówki dotyczące wyboru kosmetyków, np. wcierek i masek lub rekomendacje dotyczące poprawy prowadzonego stylu życia, postaraj się skorzystać z nich najlepiej, jak tylko potrafisz. Zahamowanie rozwoju problemu spowodowanego chorobą czy silnym stresem będzie wymagało cierpliwości, ale im poważniej potraktujesz zalecenia, tym lepszych efektów możesz się spodziewać.

Suplementy diety na włosy – jak je wybrać?

A co w przypadku, gdy w trakcie wizyty u specjalisty okaże się, że przyczynami problemu są niewłaściwa dieta i niedobory witamin? Wówczas warto szczerze porozmawiać z lekarzem o sposobie odżywiania oraz rzetelnie poinformować go, jakie produkty najczęściej znajdują się w jadłospisie. Jeśli dostarczysz lekarzowi dużo prawdziwych danych, będzie on mógł lepiej poznać Twoją sytuację i co za tym idzie – zaproponować skuteczniejsze rozwiązania. A gdy specjalista zaleci, oprócz urozmaicenia spożywanych posiłków, przyjmowanie suplementów, poproś go o zaproponowanie najlepszych preparatów.

Po otrzymaniu informacji na temat skutecznych i bezpiecznych dla Ciebie produktów, kup je w sprawdzonym punkcie lub wygodnie zamów online. Jeśli wybierasz drugi sposób, sprawdź ofertę sklepu internetowego Shaman.pl. Znajdziesz w niej skuteczne suplementy na włosy, a także kompleksy witamin i minerałów dla kobiet, mężczyzn i dzieci, ekstrakty roślinne i ziołowe, zdrową żywność, superfoods i propozycje dla sportowców. Wszystkie dostępne produkty pochodzą bezpośrednio od renomowanych marek, np. NOW Foods czy Swanson. Możesz mieć więc pewność, że efektywnie wesprą realizację Twojego celu i pozwolą Ci też zatroszczyć się o bliskie osoby.

Sending
Ocena artykułu
5 (9 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!