Polecane produkty i preparaty na wątrobę

access_time12.05.2022
Polecane produkty i preparaty na wątrobę

Wątroba jest zaliczana do jednego z najważniejszych narządów całego organizmu. W niej zachodzi proces metabolizmu białek, tłuszczów, cukrów oraz innych substancji. Jest odpowiedzialna za pozbywanie się produktów przemiany materii oraz szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Mimo że ma ona duże zdolności regeneracyjne, w jej komórkach może dochodzić do niepokojących zmian, spowodowanych, np. nieprawidłową dietą czy schorzeniami. Jakie można wyróżnić polecane produkty na wątrobę, dzięki którym organ ten nie będzie aż tak obciążony? Zachęcamy do lektury.

Objawy zaburzenia pracy wątroby

Wątroba pracuje przez całą dobę. Każde napicie się napoju alkoholowego lub też spożycie wysokoprzetworzonego, tłustego dania znacznie ją obciąża, przez co musi pracować ze zdwojoną siłą. Głównymi objawami świadczącymi o nieprawidłowym jej funkcjonowaniu są opuchlizna twarzy, nóg, dłoni oraz wodobrzusze, czyli wzdęcie jamy brzusznej.

Z czasem chorzy mogą skarżyć się także na senność, długotrwałe zmęczenie oraz problemy z koncentracją. Charakterystycznymi objawami chorej wątroby są również występujące przebarwienia białek oczu, skóry i moczu.

Wątroba – jak wspomóc jej pracę?

Aby przeciwdziałać niechcianym skutkom złej diety, warto jak najszybciej wspomóc pracę tego organu. Przede wszystkim należy obniżyć aktywność wątroby oraz zmniejszyć intensywność jej pracy, poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Należy zrezygnować z potraw tłustych, wysokoprzetworzonych, a także alkoholu. Dzięki temu można uniknąć tak zwanego stłuszczenia wątroby. Rozsądnie jest również zmniejszyć objętość swoich posiłków.

Chcąc wspomóc pracę wątroby, tuż przed pierwszym posiłkiem, sięgać po letnią wodę z cytryną. Napój ten pobudzi do pracy układ trawienny. Świetnie sprawdzają się również herbaty ziołowe oraz kawa z korzeniem cykorii. Polecanym produktem jest również kurkuma. Ta charakterystyczna żółta przyprawa wspomaga regenerację wątroby, co więcej, działa również antyoksydacyjnie. Do oczyszczania organu przyczynia się również popularny grapefruit. Osoby uwielbiające kwaśne smaki, powinny sięgać po niego częściej. Co ciekawe, regularne spożywanie tego żółto-czerwonego owocu obniża też ryzyko zachorowania na zapalenie wątroby oraz oczyszcza pęcherzyk żółciowy.

Regeneracja wątroby – tabletki na wątrobę

Po spożyciu obfitego posiłku rozsądnie jest sięgnąć również po sprawdzone tabletki na wątrobę, które wspomogą jej pracę. Co więcej, leki te przyspieszają także regenerację komórek, dzięki czemu można je łykać w ramach profilaktyki. Jeśli szukasz polecanych leków, płynów, suplementów na wątrobę, warto zdecydować się na skorzystanie z szerokiej oferty apteki WAWA. Z pewnością znajdziesz tam skuteczny preparat dla siebie.

Wątroba jest niezwykle ważnym narządem w organizmie człowieka, który między innymi odpowiada za proces metabolizmu białek, tłuszczów, cukrów. Co więcej, usuwa również z organizmu toksyny. Niestety, niewłaściwa dieta często doprowadza do tego, że organ ten znacznie się obciąża, co może doprowadzić do wystąpienia stanu zapalnego. Warto wtedy sięgnąć po polecane produkty i napoje, które wspomogą pracę wątroby, np. po wodę z cytryną czy też grapefruit. Rozsądnie jest również w ramach profilaktyki zacząć zażywać polecane leki lub suplementy na wątrobę. Skuteczne preparaty znajdziesz w aptece WAWA.

Sending
Ocena artykułu
5 (18 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!