Którą maść wybrać do pielęgnacji skóry przy zmianach łuszczycowych?

access_time23.02.2023

Łuszczyca to niezwykle poważna choroba ogólnoustrojowa, która przyczynia się do powstawania zmian na skórze. Może ona nie tylko negatywnie działać na ogólną aparycję, ale również być bardzo niebezpieczna, dlatego osoby chorujące na łuszczycę obligatoryjnie muszą stosować specjalne maści. Jakie produkty najlepiej sprawdzają się w tej roli i dlaczego warto sięgnąć po maści sterydowe bez recepty?

Jaka powinna być maść na łuszczycę? 

 Łuszczyca powoduje, że skóra chorego staje się sucha i łuszcząca. Dlatego też wszystkie maści do pielęgnacji powinny cechować się świetną jakością. Dobra maść na łuszczycę powinna zawierać wysoki poziom mocznika. Ponadto preparaty powinny cechować się tym, że w ich składzie jest obecna zarówno witamina A, jak i E. Sama maść musi wyróżniać się działaniem nawilżającym i natłuszczającym. Dzięki temu poprawi ona komfort chorego i korzystnie wpłynie na estetykę wrażliwej skóry. Wybierając maść na łuszczycę, warto dokładnie przeanalizować jej skład oraz upewnić się, że nie znajdują się w niej niepożądane substancje. Solidna maść na łuszczycę musi być nie tylko delikatna, ale także skuteczna, dlatego przy dokonywaniu wyboru warto nie kierować się wyłącznie ceną.

Jaka maść jest najlepsza w walce z łuszczycą?

 Jeżeli szukasz dobrego produktu wspierającego skórę w walce z łuszczycą, to postaw na maści sterydowe bez recepty. Jednym z najciekawszych produktów na rynku z tej kategorii jest maść Dr Michaels. Spektrum jej walorów jest niezwykle szerokie, dzięki czemu świetnie spisuje się ona zarówno u osób w zaawansowanym stadium choroby, jak i u ludzi, u których łuszczyca została wykryta dopiero niedawno. Preparat ten odpowiada przede wszystkim za nawilżenie oraz natłuszczenie delikatnej skóry, jednak w praktyce pełni on zdecydowanie więcej roli. Jego mocną stroną jest również niwelowanie świądu oraz łagodzenie stanu zapalnego, dzięki czemu w mgnieniu oka poprawia komfort chorego. Co istotne, maść Dr Michaels bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach, w efekcie czego nie powoduje skutków ubocznych. Idealnie nadaje się ona do smarowania całego ciała z wyjątkiem twarzy, pachwin oraz miejsc intymnych.

Czy maści pomagają w walce z łuszczycą?

 Pomimo że łuszczyca to bardzo poważna choroba, której nie da się wyleczyć, to dzięki stosowaniu naturalnych preparatów chorzy mogą odzyskać satysfakcję z życia. Solidne maści wpływają bowiem nie tylko na ogólną kondycję skóry, ale również znacząco poprawiają samopoczucie osoby zmagającej się z łuszczycą. Produkty te są w pełni bezpieczne i praktycznie nigdy nie wywołują skutków ubocznych, dzięki czemu obawy o wystąpienie niechcianych reperkusji są w tym przypadku nieuzasadnione. Aby jednak mieć pewność, że dana maść będzie nie tylko bezpieczna, ale również skuteczna, warto stawiać na renomowane produkty ze sprawdzonych źródeł. W walce z łuszczycą szczególnie dobrze sprawdzi się maść Dr Michaels (https://www.febumed.com.pl/product-pol-11-Masc-50g-Dr-Michaels-Scalp-Body-Ointment.html), toteż decydując się na jej zakup, możesz być pewny, że nie odczujesz niedosytu i będziesz zadowolony z uzyskanych efektów. 

Sending
Ocena artykułu
5 (10 głosy)
Autor
mgr inż. Anna Lewkowicz
Dietetyk