Jak wybrać ginekologa na pierwszą wizytę?

access_time13.12.2022

Nie da się ukryć, że choć wielu specjalistów wskazuje na to, jak ważne są regularne wizyty u ginekologa i sprawdzanie stanu swoich dróg rodnych, to jednak kobiety do tej kwestii podchodzą z ogromnym dystansem. Co ciekawe, nie tyczy się to tylko i wyłącznie kobiet dorosłych, które stronią od ginekologa, ale także i młodych dziewczyn, które – zgodnie z zaleceniami – powinny odbyć taką wizytę w momencie, kiedy pojawi się pierwsza miesiączka. Faktem jest, że wizyty u ginekologa są dość stresujące i mogą się nam nie kojarzyć z największą przyjemnością. Warto jednak zauważyć, że cały przebieg pierwszej konsultacji ginekologicznej uzależniony jest przede wszystkim od tego, jakiego ginekologa wybierzemy na swoją wizytę. Wobec tego czym warto się kierować i o czym warto pamiętać?

Wybierz kobietę ginekologa na swoją pierwszą wizytę

Z pewnością przygotowania do pierwszej wizyty w gabinecie ginekologicznym mogą być wyjątkowo stresujące. Młode dziewczyny zwykle przeglądają strony główne wielu klinik jak np. AureaClinic i sprawdzają dostępne informacje. Zanim jednak zdecydujemy się na to, by rzeczywiście umówić się na swoją pierwszą wizytę, warto sprawdzić, czy w danej klinice pracuje ginekolog kobieta. Dlaczego? Otóż z prostego powodu – nikt nie zrozumie kobiety lepiej, niż inna kobieta. Co więcej, obecność pani ginekolog z całą pewnością zminimalizuje stres i ewentualne poczucie dyskomfortu. Młode pacjentki będą mogły poczuć się o wiele pewniej i spokojniej w jej obecności.  Wobec tego warto o tym aspekcie pamiętać w momencie, kiedy będziemy starały się wybrać dla siebie najlepszą klinikę ginekologiczną. Dzięki temu nasza pierwsza wizyta może być dla nas wyjątkowo miłym wspomnieniem, a nie tylko przykrym doświadczeniem.

Wybierz klinikę z dobrymi opiniami wśród pacjentek

Kolejną, niezwykle ważną kwestią w momencie, kiedy będziemy wybierać klinikę ginekologiczną na pierwszą wizytę jest to, by sprawdzić co mówią i myślą o niej także inne pacjentki. Jeśli więc zainteresowała nas dana klinika jak np. AueraClinic, to warto wykonać na jej temat niewielki research i sprawdzić, jakie są opinie na jej temat. W naszym interesie jest bowiem to, by wybrać klinikę ginekologiczną z odpowiednim podejściem do młodych pacjentek, a także taką, której będziemy mogły zaufać. Opinie w sieci oczywiście nie podejmą za nas ostatecznej decyzji, ale mogą okazać się cenną wskazówką, która rzuci na daną klinikę nieco inną perspektywę. O tym również warto więc pamiętać, a z pewnością uda się dokonać właściwego wyboru.

Sending
Ocena artykułu
5 (8 głosy)
Autor
mgr inż. Anna Lewkowicz
Dietetyk