Sposoby na przyspieszenie okresu

access_time04.04.2020
jak wywołać miesiączkę

Cykl miesiączkowy u każdej kobiety przebiega inaczej – różni się długością oraz intensywnością odczuwania poszczególnych jego etapów. Bywają sytuacje, kiedy z niepokojem nie możemy doczekać się okresu, szczególnie jeśli wypada on przy okazji ważnych dla nas wydarzeń bądź też wyjazdów. Trudno dyskutować w tym względzie z naszą kobiecą naturą, a niestety im więcej myślimy o miesiączce, tym często dłużej przychodzi nam na nią zaczekać. Istnieją jednak sposoby na to, jak wywołać okres w awaryjnych sytuacjach. Zanim z nich skorzystamy musimy się upewnić, czy aby przypadkiem nie jesteśmy w ciąży. Sposoby na przyspieszenie okresu pozwalają na jego regulację w nagłych sytuacjach i są dla nas całkowicie bezpieczne, aczkolwiek należy je stosować wyłącznie w awaryjnych okolicznościach. A więc – jak przyspieszyć okres?

Intensywne ćwiczenia – czyli jak wywołać okres poprzez ruch

Nie od dziś wiadomo, że ruch odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Aktywność fizyczna poprawia nasze samopoczucie, wygląd, a także ma znaczący wpływ na zdrowie. Intensywne ćwiczenia fizyczne są jednym ze sposobów na to, jak wywołać okres. Im więcej energii będą one od nas wymagały, tym większą możemy mieć pewność, że miesiączka pojawi się w najbliższych dniach. Szczególnie pomocne w szybszym wywoływaniu okresu są ćwiczenia mięśni brzucha, a także skłony, przysiady i bieganie. Wykonując te ćwiczenia, wpływamy na przyspieszenie krążenia i co za tym idzie – przyspieszenie okresu. Warto jednak zwrócić uwagę, że tak intensywne ćwiczenia są szczególnie dedykowane tym z nas, które spędzają cały dzień siedząc przy biurku. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, to również codzienne czynności mogą mieć wpływ na to, jak wywołać okres. Nie bez znaczenia są tutaj takie aktywności jak sprzątanie czy chodzenie po schodach. Podsumowując – aktywność fizyczna jest bez wątpienia jednym z czynników przyspieszających miesiączkę, jednak jej intensywność powinniśmy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli przez dłuższy czas będziemy wykonywać ćwiczenia wykraczające poza nasze możliwości, to możemy doprowadzić do całkowitego zatrzymania miesiączki. Intensywne ćwiczenia są odpowiedzią na to, jak przyspieszyć okres, jednak muszą one być adekwatne do naszej kondycji fizycznej.

Jak przyspieszyć okres poprzez pobudzenie krążenia krwi – gorące kąpiele

Która z nas nie lubi gorących (czasem i aromatycznych) kąpieli w wannie? To idealny sposób na relaks i odpoczynek nawet po najbardziej męczącym dniu. Po ich zażyciu czujemy odprężenie i błogostan, dzięki którym patrzymy na świat z większą dawką optymizmu. Gorące kąpiele poprawiają krążenie krwi, w związku z czym płynie ona szybciej oraz pod większym ciśnieniem. Takie samo działanie dotyczy również krwi miesiączkowej – stąd można wysunąć wniosek, że gorące kąpiele są tym, co przyspiesza okres. Musimy jednak uważać, aby woda nie miała zbyt wysokiej temperatury, ponieważ może to spowodować omdlenie lub nawet oparzenie. Poszukujemy sposobu na to, jak wywołać okres, nie chcemy sobie zrobić w jakikolwiek sposób krzywdy. Dodatkowo, podczas kąpieli można masować dolne partie brzucha, co również przyczynia się do szybszego wystąpienia krwawienia. Pamiętajmy, aby podczas samej miesiączki unikać tej przyjemności – może ona skutkować potężnym krwotokiem! Podobne działanie jak gorąca kąpiel ma również przykładanie do dolnych partii brzucha termoforu oraz pobyt w saunie. To świetna alternatywa na wywołanie okresu oraz okazja do całkowitego relaksu. Ten sposób na to, jak przyspieszyć okres jest dla nas bez wątpienia niezwykle przyjemny.

sposoby na przyspieszenie okresu gorąca kąpiel
Fot. Gorąca kąpiel na przyspieszenie miesiączki

Gorąca kąpiel ma działanie relaksacyjne i odprężające, w związku z czym przyczynia się ona do redukcji stresów. Można z tego wysnuć wniosek, że również takie działanie wpływa na to, jak wywołać okres szczególnie wtedy, gdy spóźnia się on z powodu towarzyszącego nam stresu.

Jak wywołać okres w ściśle określonym czasie – tabletki antykoncepcyjne

Hormonalne tabletki antykoncepcyjne to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, jak wywołać okres. Kobiety, które na co dzień je stosują doskonale wiedzą, w jaki sposób mogą „manewrować” planowaną datą miesiączki (wystarczy nie zrobić tygodniowej przerwy po jednym blistrze opakowania pigułek). W ten sposób możliwe jest powstrzymanie krwawienia w danym cyklu, nie daje to jednak 100% pewności, czy w pewnym momencie krwawienie jednak nie wystąpi. Można również spróbować za pośrednictwem tabletek antykoncepcyjnych znaleźć sposób na to, jak przyspieszyć okres, skracając czas ich przyjmowania o 1 do maksymalnie 7 dni – taką decyzję należy jednak bezwzględnie skonsultować z lekarzem ginekologiem!

Jeśli jednak na co dzień nie stosujesz tej formy antykoncepcji, to przed próbą przyspieszenia okresu z ich wykorzystaniem zasięgnij porady lekarza. Powinnaś to zrobić nawet 2 do 3 miesięcy przed terminem, kiedy chcesz przyspieszyć okres. To konieczne, ponieważ lekarz musi zlecić odpowiednie badania, które wykluczą ewentualne przeciwwskazania do stosowania hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych. W ten sposób dobierze również odpowiednie pigułki, które będą odpowiedzią na Twoje potrzeby i dają najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

jak przyspieszyć okres
Fot. Tabletki antykoncepcyjne na przyspieszenie okresu

Jak wywołać okres naturalnie, czyli zażywanie herbatek ziołowych

Z pomocą w tym, jak wywołać okres, spieszy nam również medycyna ludowa. Nie od dziś wiadomo, że picie ziół to nie tylko domena naszych babć – my również powinnyśmy po nie sięgać, aby choć częściowo zmniejszyć ilość zażywanych medykamentów. Herbatki ziołowe mają działanie rozkurczowe, dzięki czemu mogą one stanowić sposób na to, jak przyspieszyć okres. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim czarna malwa, której kwiat ma właściwości estrogenowe. Nie tylko przyspiesza ona miesiączkowanie, ale również może być sposobem na to, jak przyspieszyć koniec okresu. Napar z czarnej malwy może przygotować każda z nas we własnym domowym zaciszu. Wystarczy jedną łyżkę stołową suszonych kwiatów czarnej malwy zalać 1,5 szklanki gorącej wody i odstawić na pół godziny. Następnie napar należy gotować przez 3 minuty i odstawić na 15 minut do wystygnięcia. Uzyskaną w ten sposób miksturę pijemy trzy razy dziennie po pół szklanki przez dwa tygodnie.Innymi ziołami, które mogą wywołać okres są:

  • imbir
  • krwawnik
  • dziurawiec
  • nagietek
co przyspiesza okres ziołowa herbata
Fot. Herbata ziołowa przyspiesza miesiączkę

Działają one rozkurczowo nie tylko na mięśnie macicy, ale przede wszystkim na naczynia krwionośne. Niezwykle istotne jest również ich działanie uspokajające, co przyczynia się do redukcji stresu. Mimo, że herbatki ziołowe stanowią element naturalnych metod przyspieszenia okresu, to trzeba uważać z ich zażywaniem. W żadnym wypadku nie możemy pić wszystkich ziół jednocześnie, ponieważ może to doprowadzić do całkowitego rozregulowania cyklu miesiączkowego! Jeśli po pewnym czasie stosowania jednej z nich widzimy, że ona nie działa, to możemy sięgnąć po kolejną. Oprócz wywołania okresu, niektóre herbatki mogą mieć również wpływ na samo krwawienie – przykładem tego jest herbata z czarnej maliny, która dodatkowo sprawia, że krwawienie trwa dłużej i jest ono bardziej obfite. Jak widać, również w naturze możemy znaleźć sposób na to, jak przyspieszyć okres.

Aspiryna na okres – niebezpieczny sposób na to, jak wywołać okres

Przyjmowanie dużych dawek leków bez recepty jest szkodliwe dla zdrowia. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Aspiryna jest lekiem rozrzedzających krew, w związku z czym bywa ona traktowana jest środek wpływający na to, jak przyspieszyć okres. Jednakże niebezpieczeństwo związane z jej stosowaniem powoduje, że w żadnym wypadku nie powinno się jej w ten sposób stosować! Przyjęcie zbyt wysokiej dawki aspiryny może prowadzić do krwotoku. Dodatkowo powoduje ona zmniejszenie wydalania kwasu moczowego, co w konsekwencji u niektórych kobiet wywołać nawet napady dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie aspiryny powoduje bóle głowy, zaburzenia czynności wątroby oraz zapalenie nerek. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy może powodować, odczyny skórne, obrzęki, a nawet napady astmy. Przyjmowana przez kobiety w ciąży aspiryna może wywołać poronienie.

Jeśli chcemy przyspieszyć wywołanie okresu to w pierwszej kolejności wypróbujmy naturalne metody. Stosowanie środków antykoncepcyjnych w tym celu najpierw skonsultujmy z lekarzem, pamiętając o odpowiednio wcześniejszej wizycie. Nigdy do wywołania miesiączki nie stosujmy aspiryny, ponieważ z jej stosowaniem wiąże się ogromne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych!

Sending
Ocena artykułu
5 (12 głosy)
Autor
Joanna Zak