Wady wzroku – problem naszej cywilizacji

access_time26.04.2022
Wady wzroku – problem naszej cywilizacji

Mniej więcej połowa ludzkości dotknięta jest wadami wzroku.

Jakie wady wzroku najczęściej występują?

Krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm – te pojawiają się najczęściej. Można nazwać je chorobami cywilizacyjnymi XX i XXI stulecia. Coraz więcej czasu spędzamy przy monitorach i telewizorach, młodzież praktycznie nie rozstaje się ze smartfonami. Pracujemy przy sztucznym, nie zawsze właściwie dobranym świetle. Wszystko to nie sprzyja dobrej kondycji narządu wzroku. Poprawa wzroku jako taka możliwa jest najczęściej u dzieci i młodzieży – im szybciej zostanie zdiagnozowana wada wzroku i im szybciej rozpocznie się leczenie lub korekcja wada tym więcej szans na poprawę. U osób dorosłych najważniejsze jest to, aby wada wzroku się nie pogłębiała. Dlatego ta duże znaczenie ma regularne badanie u okulisty i właściwy, profesjonalny dobór okularów lub soczewek kontaktowych.

Dlaczego zwlekamy z wizytą u okulisty?

Wady wzroku w większości nie są groźnymi chorobami, natomiast powodują znaczny dyskomfort i wiele problemów w życiu codziennym. Niestety wiele osób podchodzi do tego tak, że jeśli jeszcze dają sobie radę to można poczekać. Wizyta u okulisty, potem poszukiwanie i zamawianie okularów wymaga poświęcenia dużej ilości czasów, a także niemałego nakładu finansowego. Dobrym wyjściem jest rejestracja na stronie mojepierwszesoczewki.pl. Na tej platformie można zlokalizować najbliższego lekarza specjalistę, który współpracuje z salonem optycznym. Wystarczy umówić się na jedną wizytę, z której wychodzi się już z założonymi szkłami kontaktowymi. Mojepierwszesoczewki.pl gwarantują jakość polecanych produktów, a pacjent przed zakupem przechodzi krótkie szkolenie, które pomaga nauczyć się używania i pielęgnacji soczewek. Dla każdego, kto latami zmagał się z wadą wzroku prawidłowo dobrane okulary bądź soczewki odczuwane są jako znaczna poprawa wzroku. Korzystając z serwisu mojepierwszesoczewki.pl można oszczędzić nie tylko cenny czas ale i wymierne pieniądze.

Tradycyjne okulary czy soczewki kontaktowe?

Na poprawę wzroku nie ma wpływu stosowana metoda. Wybór powinien zależeć od osobistych potrzeb i upodobań. Zarówno soczewki kontaktowe jak i okulary maja swoje wady i zalety, chociaż przewaga rysuje się po stronie tych pierwszych. Soczewki kontaktowe nie wiążą się z dużym jednorazowym wydatkiem, są wygodne dla osób prowadzących aktywny tryb życia, a wręcz niezastąpione dla sportowców i osób wykonujących pewne zawody. Okulary można polecić osobom skłonnym do zapalenia spojówek, a także tym, którzy mają odruch obronny przed bezpośrednim dotykiem gałki ocznej. Pamiętajmy, że działając na własną rękę i dobierając samemu moc soczewek lub okularów nie można liczyć na poprawę wzroku.

Sending
Ocena artykułu
5 (9 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!