Czy soczewki kontakowe są bezpieczne dla oka ?

access_time26.04.2022
Czy soczewki kontakowe są bezpieczne dla oka ?

Chociaż soczewki kontaktowe nie są niczym nowym związane z ich używaniem mity pokutują do dziś i niekiedy skutecznie odstraszają potencjalnych nabywców.

Mity na temat soczewek kontaktowych

Pochodzą one sprzed wielu lat, kiedy soczewki nie przypominały w niczym współczesnych. Nazywane kiedyś częściej szkłami kontaktowymi były twarde, odczuwalne w oku w sposób nieprzyjemny. Najczęściej stosowali je ci, którzy nie mogli ze względu na wykonywaną pracę korzystać z okularów – na przykład aktorzy i sportowcy i to tylko na kilka godzin. Oprócz tego mówi się, że niektórzy nie mogą korzystać z soczewek kontaktowych. Owszem, są osoby, które mają do tego przeciwwskazania, ale to naprawdę minimalny procent obarczonych wadą wzroku. Kolejny mit mówi, że są niehigieniczne i powodują stany zapalne, w tym chroniczne zapalenie spojówek. Jeżeli przechowujemy soczewki w sposób właściwy i zakładamy je po starannym umyciu rąk nic takiego nie grozi. Jak daleko zaszła współczesna technologia można przekonać zamieniając niezbyt wygodne okulary na dobre soczewki kontaktowe.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe ?

Obecnie soczewki kontaktowe są powszechnie dostępne. Oprócz typowych salonów optycznych można je dostać w drogeriach, na platformach sprzedażowych, pojawiły się nawet automaty sprzedające soczewki. Należy jednak pamiętać, że decyzja o zakupie soczewek powinna być poprzedzona wizytą u okulisty. Coopervision.pl to platforma internetowa, która zapewnia wszystko, czego potrzebuje początkujący użytkownik. Po rejestracji można umówić się na badanie wzroku połączone w czasie jednej wizyty z doborem i zakupem soczewek kontaktowych. Coopervision.pl zapewnia również szkolenie w zakresie zakładania i utrzymywania właściwej higieny soczewek. Ważna jest również jakość soczewek – powinny byc wyprodukowane przez znaną firmę, dopuszczone do użytku w Unii Europejskiej, nie można także przkraczać terminu przydatności do użytkowania. Wszystko to gwarantuje coopervision.pl współpracując z renomowanymi producentami nowoczesnych soczewek kontaktowych.

Jakie wady wzroku korygują soczewki kontaktowe ?

Wszystkie, najczęściej występujące wady wzroku z powodzeniem mogą być korygowane przez soczewki kontaktowe. O ile krótkowzroczność i dalekowzroczność to sprawy oczywiste, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z soczewek mogą korzystać również astygmatycy. Na rynku są również progresywne soczewki kontaktowe, które zapewniają komfort widzenia osobom po 40-tce, które pomimo krótkowzroczności dotyka tak zwana prezbiopia zwana również nadwzrocznością starczą. Warto również dodać, że oprócz soczewek do czasowego użytkowania i dziennych jednorazowych pojawiły się soczewki kontaktowe całodobowe.

Sending
Ocena artykułu
5 (14 głosy)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!