Czym się kierować przy wyborze lekarza?

access_time17.08.2022
Czym się kierować przy wyborze lekarza?

Zdrowie to jeden z najważniejszych czynników w życiu każdego człowieka. Często zapewnia ono komfort oraz szczęście w codziennym funkcjonowaniu. Nie można oddawać go pod opiekę nieodpowiednim osobom, jednak nie zawsze udaje nam się trafić na odpowiednią opiekę medyczną. W jaki sposób więc znaleźć dobrego lekarza?

Wybierając lekarza zasięgnij opinii innych osób

Specjalisty nie powinno się wybierać w ciemno. W takiej sytuacji narażamy się na utratę sporych pieniędzy oraz jeszcze bardziej cennego czasu. Dobrym sposobem na odnalezienie właściwego lekarza jest przeprowadzenie wywiadu wśród rodziny lub znajomych. Każdy choruje i zmaga się z przeróżnymi dolegliwościami, więc bardzo prawdopodobne jest, że ktoś z naszych bliskich poleci nam sprawdzoną i pewną placówkę medyczną. 

Internet również jest dobrym źródłem informacji

Innym sposobem na sprawdzenie opinii na temat danego lekarza jest zwyczajne odszukanie go w internecie. W obecnych czasach z wielką łatwością możemy sprawdzić, co na jego temat myślą pacjenci, którzy w przeszłości mieli z nim styczność. W tym przypadku warto uważać, bowiem jeśli recenzji jest niewiele, są one napisane w krótkim odstępie czasu i wyłącznie pochlebiające najprawdopodobniej mamy do czynienia z sytuacją, gdzie medyk samodzielnie chciał poprawić swój wizerunek. 

Zdecydowałeś się na wizytę. Co dalej? 

Pierwszy kontakt z nowym lekarzem powinien trochę potrwać. Podczas wizyty doktor powinien bardzo szczegółowo wypytać Cię o wiele aspektów, takich jak m.in. objawy, dolegliwości, uwarunkowania genetyczne, wcześniejsze choroby czy nałogi. Taka rozmowa pozwoli mu na uzyskanie poprawnego obrazu sytuacji i wydanie odpowiedniej diagnozy. Jeżeli specjalista ogranicza się do szybkiego badania i przepisania recepty możemy być pewni, że nie potraktował swoich obowiązków poważnie. W trakcie spotkania musimy czuć się traktowani wyjątkowo oraz swobodnie. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

W przypadku leczenia prywatnego poza samymi umiejętnościami lekarza ocenie podlegają także wystrój gabinetu oraz jakość sprzętu medycznego. Każdy szanujący się specjalista chce, aby jego miejsce pracy prezentowało się profesjonalnie oraz nowocześnie. Dodatkowo jeżeli lekarz posiada kompletny zestaw urządzeń nie musimy podróżować po całym mieście, aby przejść przez kilka badań. 

Dobry lekarz to również taki, z którym możemy skontaktować się po zakończeniu wizyty w jego gabinecie. Za normę powinien uchodzić już zwyczaj, że doktor daje pacjentowi swój numer telefonu. Wówczas chory w razie nagłego wypadku jest w stanie szybko zasięgnąć szybkiej porady lub umówić się na kolejne spotkanie. 

Gdzie szukać lekarza w sieci?

Szybki dostęp do wykwalifikowanych lekarzy w wielu dziedzinach medycyny znajdą Państwo na stronie https://ethica.pl/. Ethica Clinic pełni szereg usług w obrębie m.in. stomatologii, medycyny estetycznej, ortodoncji, osteopatii, fizjoterapii oraz innych sektorach zajmujących się zdrowiem i urodą.

Sending
Ocena artykułu
5 (3 głosów)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!