Jak nawilżać skórę jesienią?

access_time30.08.2022
Jak nawilżać skórę jesienią?

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji skóry przez cały rok. Szczególnie ważne jest ono jednak jesienią i zimą. W te pory roku zachodzi bowiem większe ryzyko przesuszenia naskórka. To, dlatego na jesień warto zaopatrzyć się w odpowiedni balsam do ciała. Jaki? Jakie składniki powinien zawierać dobry, nawilżający balsam do ciała na jesień?

Skóra jesienią – co jej grozi?

Jesień to niezwykle trudny czas dla skóry. Zimno, wiatr, stale zmieniające się temperatury, suche powietrze z klimatyzacji i grzejących kaloryferów powodują, że kondycja największego ludzkiego organu znacznie słabnie. W efekcie skóra staje się przesuszona, traci swój koloryt, może stać się w dotyku szorstka i nieprzyjemna. Tym zjawiskom można jednak łatwo zapobiegać. Podstawą jest nawilżanie naskórka od wewnątrz i z zewnątrz.

Jaki balsam do ciała wybrać na jesień?

Dobry balsam do ciała na jesień znacznie różni się od tego, którego używamy latem. Przede wszystkim jest od niego treściwszy, czyli ma gęściejszą konsystencję. Substancje w nim zawarte muszą nie tylko nawilżać, ale też chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także regenerować i odżywiać. Takie działanie będzie mieć balsam do ciała z tagomago.pl/collections/pielegnacja-cialo-balsamy-kremy-i-mleczka olejami roślinnymi. Są one cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin, które chronią przed niskimi temperaturami, wiatrem, przesuszeniem, łagodzą podrażnienia, wspierają procesy regeneracyjne i dbają o odpowiedni poziom nawilżenia.

Jakie są najcenniejsze składniki w jesiennych balsamach do ciała?

Szukając dobrego balsamu do ciała na jesień, warto wybierać ten, w którego składzie pojawi się: masło shea, olej z awokado, masło kakaowe, olej z pestek winogron, masło mango, olej arganowy, masło kokosowe, wosk lub olej z jojoba, olej ze słodkich migdałów. W kosmetykach jesienno-zimowych ważną rolę pełnią też ekstrakty roślinne. Te o najlepszym działaniu to ekstrakt z aloesu, wyciąg z rumianku, zielonej herbaty, malwy. Działanie tych substancji powinno być uzupełnione miodem, kwasem hialuronowym, woskiem pszczelim, witaminą E, mocznikiem, gliceryną, niacynamidem, alantoiną, d-panthenolem oraz wygładzającym skórę skwalanem.

Jakich balsamów nie stosować jesienią?

Lekkie i żelowe kosmetyki do ciała to nie najlepszy wybór na jesień. Nie zapewnią one odpowiedniej ochrony, a ich działanie będzie praktycznie niewidoczne. Preparaty z taką formułą lepiej pozostawiać na lato. Z kosmetyczki warto też usunąć balsamy z parafinami i olejami mineralnymi, silikonami, silnymi i syntetycznymi konserwantami formaldehydem, alkoholem, syntetycznymi barwnikami i sztucznymi substancjami zapachowymi. 

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)
Autor
Marcin Pityński
Zdrowy duch!